BAL KARNAWAŁOWY w oddziale przedszkolnym

W karnawale same bale…

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 26.01.2021r w oddziale przedszkolnym w Publicznej szkole Podstawowej w Bukowiu, gdzie odbył się bal karnawałowy pt.: „W zimowej krainie”.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się zimowe postacie. Dzieci przebrane były za  bałwanki, śnieżynki, królowe śniegu, pojawił się nawet pingwinek i mroźny człowiek-pająk. Nie mogło też zabraknąć bohaterów ulubionej ostatnio przez dzieci zimowej bajki, czyli Elzy i Olafa. Wystrój sali wprowadził dzieci już od wejścia w zimowy nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach , jeżdżąc na nartach i łyżwach, rzucając papierowymi śnieżkami. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Propozycje na ferie

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r. 
Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.
Ferie z TVP 
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy” 
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 
Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.  
 
Łączę wyrazy szacunku 
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN 

Wsparcie dla uczniów w PPP w Namysłowie

Możliwość doposażenia rodzin i dzieci w sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

Możliwość doposażenia rodzin i dzieci w sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

💻

W związku z informacją z Fundacji Sarigato o możliwości doposażenia dzieci i rodzin w sprzęt komputerowy do nauki zdalnej, przekazujemy link do formularza opracowanego przez ww. Fundację,poprzez który rodziny / przedstawiciele placówek opiekuńczo-wychowawczych mogą bezpośrednio zgłaszać potrzeby doposażenia w ww. sprzęt. Z informacji pozyskanych z Fundacji wynika, że sprzęt komputerowy będzie przekazywany rodzinom / placówkom opiekuńczo-wychowawczym, po uzupełnieniu formularza i wskazaniu konkretnych potrzeb.Link do formularza: https://forms.gle/Qn83rBeag4YzF9zM6

Zdalne nauczanie cd.

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Diagnoza Potrzeb Społecznych

Szanowni Państwo!

Oficyna  Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie gminy Wilków realizuje „Diagnozę problemów społecznych”, na potrzeby utworzenia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy”. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszej Gminy, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy, a także zaplanowaniu odpowiednich działań profilaktycznych.

Poprzez przygotowany specjalny link, wszyscy mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań,
a następnie kliknąć „wyślij”.

https://mieszkancywilkow.webankieta.pl/

Zajęcia zdalne od 26 października

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
Od poniedziałku, 26 października, w związku z wydanym komunikatem Prezesa Rady Ministrów dotyczącym kolejnych obostrzeń na terenie naszego kraju, klasy IV- VIII przechodzą na zdalny tryb nauczania. Klasy I- III oraz oddział przedszkolny pracują nadal w trybie stacjonarnym.
Lekcje zdalne będziemy prowadzić na platformie Teams. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
Prosimy rodziców o sprawdzenie, czy uczniowie nie mają problemów z logowaniem się na platformie. Prosimy również o uczulenie dzieci, aby podeszły odpowiedzialnie do nauki w takim trybie.
W razie pytań/problemów można dzwonić do sekretariatu szkoły lub kontaktować się z wychowawcami.
Pozdrawiamy serdecznie

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie to ważny dzień w życiu przedszkolaka. W końcu nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień. W naszym oddziale przedszkolnym ta uroczystość odbyła się 15 października. Starszaki przywitały w swoim gronie nowych i młodszych kolegów wierszykami, dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, a pani dyrektor Katarzyna Wypart dokonała pasowania. Na koniec przedszkolaki dostały upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Grono przedszkolaków poszerzyli: Mikołaj, Antosia, Julia, Natalka, Hania, Natan.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciakom za cierpliwość i niewyczerpane pokłady energii do ćwiczeń występu.

dav