Już za jakiś czas, już za bardzo niedługo, przyjdzie taki czas, taki czas styczniowy. W ten czas wszyscy się radują, wszyscy sobie podśpiewują. Wszyscy w ten czas mają wolne, mogą skakać już po łące, mogą sobie powariować oraz spać przez cały dzień, wtedy czasu mają w hen.

Na ferie zimowe, szkoła organizuje świetlice szkolne, na których będą odbywały się: gry i zabawy, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe. W czasie ferii, odbywać się będą także baseny w Namysłowie.

Życzę wszystkim udanych ferii,

Z-ca Przewodniczącej SU

Maja Wojciechowska

 

FERIE W BIBLIOTECE

 

 

Biblioteka to nie tylko czytanie książek. W  czasie ferii w Bibliotece Publiczno- Szkolnej w Bukowiu  w tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne. Powstawały najróżniejsze prace. Na zajęciach dzieci robiły prezenty dla babci i dziadka. Babcie dostały piękne „misiowe” notesiki, będą mogły zapisywać terminy wizyt swoich wnuków i ich upodobania ;). Dziadkowie natomiast na pewno ucieszyli się z pingwinów, które na lodowej krze popędziły do nich na nartach. Dziękujemy za pomoc pani Andrzelice Jazłowieckiej.

 CAM00006.jpg          10951489_800052213396062_1404152225_o.jpg   

Co prawda do walentynek jeszcze daleko, ale kolejnymi pracami były właśnie serca i serduszka. Zaczęliśmy od serduszek z modeliny, które… udało nam się spalić w piekarniku. Trzeba było zacząć pracę od początku. Kolejne modelinowe prace udały się już nadzwyczajnie: serduszka na patyku, serduszka- breloczki, pingwiny, ośmiornice- to wszystko wyszło spod zręcznych rąk uczestników zajęć. Okazało się jednak, że ciągle im mało, więc niektórzy postanowili jeszcze coś stworzyć. Były kartki walentynkowe, trójwymiarowe serca z papieru,  ale też naszyjniki, korale, kolczyki, co tylko komu przyszło do głowy.

DSC04351.JPG      DSC04363.JPG

Postanowiliśmy również zrobić coś praktycznego. Z rolek po papierze toaletowym powstały wspaniałe przyborniki na kredki, długopisy, ołówki… Okazało się, że fantazja uczestników nie zna granic. 

DSC04762.JPG          DSC04921.JPG

Na koniec postanowiliśmy zorganizować bal karnawałowy. A skoro bal, to potrzebne nam były maski- znowu w ruch poszły bloki, kredki, farby, nożyczki i wszystko co tylko wpadło w ręce, a pozwoliło na ozdabianie prac: piórka, brokat, koraliki, itp. A później muzyka, przebieranie i zabawa.

 

Oprócz zajęć plastycznych uczestnicy korzystali ze stołu do ping- ponga oraz pracowni komputerowej, a w drugim tygodniu ferii dzięki panu Arkadiuszowi Kacprzakowi, dzieci mogły również poszaleć na sali gimnastycznej.

Ci, którzy nie chcieli się z nami bawić niech żałują. Było świetnie. Szkoda, że te ferie takie krótkie, bo pomysłów nadal pełne głowy. Ale bez obaw- jeszcze je wykorzystamy.

Zdjęcia z zajęć można zobaczyć na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu: TUTAJ

Serdecznie dziękujemy za dostarczone materiały plastyczne oraz pączki na każdych zajęciach Urzędowi Gminy w Wilkowie. Dzięki tej pomocy na pewno zajęcia mogły być ciekawsze i bardziej urozmaicone. No i oczywiście słodsze J

 

Joanna Wojciechowska