dscf1863_medium.jpg

 

 

„Gdy zapada grudniowa noc, każde dziecko cierpliwie czeka

Na Jezusa, który przyszedł na świat pod postacią człowieka…”

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Tradycją Szkoły Podstawowej w Bukowiu jest przygotowanie i wystawienie Jasełek Bożonarodzeniowych. W dniu 20 grudnia 2013 roku o godzinie 11:00 w  pięknie udekorowanej sali zebrali się zaproszeni na tę uroczystość goście i cała społeczność szkolna. Młodzi aktorzy, przygotowani przez p. Joannę Kapłon i p. Halinę Skupińską, przedstawili tradycyjne jasełka przeplatane dużą ilością pięknych kolęd i pastorałek, do których śpiewania dołączali się również widzowie. Kolejny raz mogliśmy przeżywać historię Maryi i Józefa szukających schronienia przed narodzinami Jezusa. Przygaszone światła, blask świec i takt kolędy, wszystko to pozwoliło również w naszej szkole poczuć tę rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród zebranych i został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu głos zabrali Dyrektor szkoły –Waldemar Kuligowski oraz Ksiądz Proboszcz Andrzej Stefanów. Następnie wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Dalszy ciąg świętowania odbywał się w klasach z wychowawcami.  W radosnym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Nasz występ można było również obejrzeć w kościele parafialnym w Bukowiu dnia 12.01.2014r., gdzie zebrali się zarówno mieszkańcy wsi, jak i okolicznych miejscowości.

Zdjęcia

 

Przewodnicząca SU

Magdalena Rachlak

pod opieką Joanny Kapłon