Echa wydarzeń ze szkoły w Bukowiu

        Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Uczniowie przestali żyć wakacjami, a zaczęli prawdziwe szkolne życie. Tylko jeszcze z rzadka niektórzy zdają się myślami wracać do minionych wakacji. Wrzesień okazał się pracowity. Już w drugim tygodniu września uczestniczyliśmy aktywnie w Dożynkach Gminnych. Nasi uczniowie, przygotowani przez Panią Halinę Skupińską, wystąpili z programem muzyczno-tanecznym. Odnosimy wrażenie, że spodobał się on publiczności. Szkołę również przygotowaliśmy na przyjęcie zaproszonych przez Pana Wójta dożynkowych gości. Miło było nam być gospodarzami takiej uroczystości.

Zdjęcia z dożynek TUTAJ

        Wszyscy uczniowie wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego W tym roku jego przewodniczącą została uczennica klasy VI- Magdalena Rachlak. To ona zdobyła największą liczbę głosów, zyskała największe zaufanie swoich szkolnych kolegów i koleżanek.

        Bierzemy udział w akcji zbierania kasztanów na środki medyczne. Powoli szkoła zapełnia się brązowymi owocami kasztanowca. Odbyła się już akcja „Sprzątanie świata. Polska 2013”. Młodsi uczniowie przygotowywali plakaty informacyjne, starsi wybrali się zbierać śmieci oraz kasztany na wieś. We wszystkich klasach na lekcjach z wychowawcami uczniowie dyskutowali o konieczności segregacji odpadów.

        Dzień Chłopaka w naszej szkole to już tradycja. Tegoroczny był świetnie przygotowany przez prężnie działających członków samorządu. Było wiele zabaw, konkursów, dużo śmiechu i radości. Uczennice wybierały chłopaka „Naj…” w różnych kategoriach wśród zgłoszonych przez siebie wcześniej kandydatów. Każdy chłopiec został doceniony i nagrodzony słodyczami. Przy jedzeniu cytryny nikt nie miał kwaśnej miny. Wielką radość dziewczęta sprawiły chłopcom wręczając im kubki z imionami i napisem „Super chłopak”.

zdjęcia z tego dnia TUTAJ

        Niedługo znów usłyszycie o tym, co dzieje się w PSP w Bukowiu.

                              

                                                       Opracowały:

                                                       mgr  Katarzyna Wypart

                                                       mgr Joanna Wojciechowska

                                                       mgr Joanna Kapłon