Wycieczka do kina 

 

 

W dniu 03.11.2014r. uczniowie klas IV-VI pojechali się na wycieczkę do kina. Klasa IV oraz kilka osób z klasy V poszło na bajkę Pt. „Pudłaki”.

Film ten opowiada o Pudłakach, nieco dziwnych, psotnych stworzonkach, które z miłością wychowały małego chłopca, Eggsa. Eggs od niemowlęctwa mieszkał w niezwykłym, tajemniczym domu, który Pudłaki zbudowały pod ulicami miasteczka Cheesebridge.

Żyły tam sobie w szczęściu i spokoju, z dala od świata ludzi goniących za pieniędzmi, przepychem i… serami. Za ubranka służyły im kartonowe pudełka, a zepsute urządzenia, wyrzucone przez ludzi, potrafiły przerobić na magiczne wynalazki.

Niestety, mieszkańcy Cheesebridge zostali wprowadzeni w błąd i myśleli, że Pudłaki są niebezpieczne i trzeba je zniszczyć. Dlatego Eggs musiał wyprawić się na powierzchnię i z pomocą zadziornej Winnie opracował plan, jak Pudłaki uratować. Pokazał ludziom, że prawdziwi bohaterowie mogą wyglądać rozmaicie – czasami mają kształt sześcianu.

Wszystkim oglądającym bardzo podobała się ta bajka. Była bardzo miła i śmieszna

 

 

Ci, którzy chcieli (i którym pozwolili na to rodzice)  poszli na film Pt. „Miasto 44”.

Jest to piękny, lecz dość przerażający dla niektórych film. Opowiada o smutnych losach młodych powstańców z Powstania Warszawskiego.

Tu można zobaczyć zwiastun filmu:  MIASTO 44.

 

 

Z-ca przewodniczącej SU
Maja Wojciechowska