A w I klasie w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu….

 

                    Pasowanie na ucznia klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu

2.02.09.2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/ 2014 połączone z akademią pasowania pierwszaków na ucznia szkoły. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice, wychowawcy, a także dyrekcja szkoły. Po zajęciu swoich miejsc przez uczniów i wszystkich gości, rozpoczęła się akademia.

Pan dyrektor Waldemar Kuligowski powitał serdecznie zebranych gości na uroczystości ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę, oddając następnie głos prowadzącej uroczystość wychowawczyni klasy I, pani Dagmarze Margalskiej. Na samym początku Pierwszoklasiści zostali powitani przez kolegów i koleżanki z klasy IV krótkim występem artystycznym, podczas którego uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie artystycznym uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą się dobrze uczyć, pomagać słabszym, dbać o honor szkoły, a swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. W końcu nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania. Dyrektor szkoły błękitnym piórem dokonał aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu. Od tego momentu uczniowie stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pierwszoklasiści zostali także obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami przygotowanymi przez rodziców.

Więcej zdjęć z inauguracji roku szkolnego TUTAJ

                                  Dzień Pieczonego Ziemniaka

11.10.2013r. w klasie I obchodzony był „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. W tym dniu dzieci zostały zapoznane z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, z jakich części się składają oraz jakie potrawy można z nich przygotować. Atrakcją tego dnia było ognisko. Dzieci udały się z wizytą do państwa Kasztelan, gdzie przez Panią Renatę i Pana Łukasza został przygotowany pyszny poczęstunek, jak i ognisko. Pogoda i humory dopisywały, więc i zabawa była znakomita. Dzieci piekły kiełbaski i ziemniaki, mogły także zjeść pyszne bułeczki i pączki. Każdy wracał do szkoły z uśmiechem na twarzy i z nadzieją na ponowne spotkanie integracyjne w plenerze.

 

                                        Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu to dobry sposób na spędzenie czasu w bliskim kontakcie z przyrodą, w relaksującym otoczeniu. 10.10.2013r. uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Kijowicach. Wycieczka ta odbyła się we współpracy z Państwem Renatą i Łukaszem Kasztelan, Panią Moniką Mozgowiec i Panią Beatą Marczenko.  Dzieci podczas spaceru po lesie obserwowały jesienne drzewa, ich różnorodne barwy i odcienie. Podczas spaceru dzieci „tropiły” ślady zwierząt, a także szukały darów jesieni.  Ogromną frajdę sprawiało dzieciom spojrzenie przez lupy na liście, korę drzew, igiełki, grzyby i inne leśne skarby. Dzieci widziały grzyby jadalne i trujące, rozpoznawały je i nazywały. Utrwaliły sobie także nazwy drzew oraz ich owoce, nazwy zwierząt leśnych oraz ich sposoby przygotowywania się do zimy. Ponadto przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Miały również czas na zabawy wśród drzew i kolorowych liści. Po kilkugodzinnej wyprawie po lesie z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Więcej zdjęć z tych wydarzeń TUTAJ

 

Opracowała mgr Dagmara Margalska

nauczyciel PSP w Bukowiu