Z ŻYCIA KLASY I

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA POŁĄCZONY Z WYCIECZKĄ DO „BAJKOLANDII”

I WIZYTĄ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OLEŚNICY

 

Ważną uroczystością w kl. I był „Dzień Chłopca”. 30 września wszyscy chłopcy mieli swoje święto. Z samego rana milusińskim życzenia złożyły dziewczynki, wychowawczyni i obecne mamy. Chłopcom odśpiewano „Sto lat” oraz wręczono upominki. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały jeszcze słodkie co nieco…

 Po uroczystości w klasie wszyscy obecni pojechali na wycieczkę do Bajkolandii i Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.

Sala zabaw jest bogato wyposażona i oferuje dzieciom różnorodne typy gier i zabaw. Każde dziecko znalazło więc coś dla siebie. Dużą atrakcją był basen z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji. Następnie uczniowie mogli przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać ze zjeżdżalni prosto do basenu z piłkami, wspinać się po specjalnej ścianie, bawić się w bajkowych domkach i grać na maszynach zręcznościowych. W czasie pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z uczniów spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na dalszą wycieczkę, udaliśmy się na smaczną przekąskę do bufetu obok sali zabaw, a rodzice mieli czas na kawę i spokojną rozmowę. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania  z tym magicznym i bajkowym miejscem.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autokaru, który powiózł nas do Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Tam czekały nas równie ciekawe atrakcje. W straży przywitał nas dowódca zmiany i zaprowadził do centrum kierowania, w którym siedział dyspozytor dyżurny.  Uczniowie zadawali wiele pytań i otrzymywali na nie wyczerpujące odpowiedzi. Mogli nawet zgłosić przez telefon komórkowy pożar, a potem zobaczyć, jak dyspozytor przekazuje informację strażakom. Następnie zaprowadził nas na plac koło straży, na którym dzieci lały wodę  do celu. Dużą atrakcją był MAGIRUS SD40- nowoczesny samochód strażacki, który ma mechaniczną drabinę wysuwającą się na 40m w ciągu 2 minut, a kosz składany może udźwignąć 300kg. Później oglądaliśmy inne samochody, specjalistyczny sprzęt i bliżej zaznajomiliśmy się z pracą strażaków. Mogliśmy też podziwiać zwinność strażaków podczas próbnego alarmu. Z zainteresowaniem słuchaliśmy  faktów i ciekawostek z akcji strażackich. Z uśmiechem na twarzy podziękowaliśmy strażakom za pouczającą prelekcję i wręczyliśmy im drobny upominek.

Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni... Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie pojedziemy na tak ciekawą wycieczkę.

 

WYCIECZKA DO PARKU

05.10.2015r. uczniowie kl. I z wychowawczynią i rodzicami  wybrali się na wycieczkę do pobliskiego parku w poszukiwaniu barw jesieni. Obserwowali tam piękne, kolorowe drzewa, zbierali liście, kasztany i żołędzie. W czasie wycieczki zatrzymali się na placu zabaw koło OSP w Bukowiu, gdzie świetnie się bawili. Do klasy wrócili zmęczeni, ale w wesołych nastrojach. Przynieśli dużo jesiennych skarbów, które wzbogaciły klasowy kącik przyrody.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

 

Następnym bardzo istotnym wydarzeniem w kl. I była uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia złożyła pani dyrektor, przekazując również podziękowania i życzenia od Wójta Gminy Wilków- pana Bogdana Zdyba. Swoją wdzięczność za okazany trud wyrazili też uczniowie klas I-III, prezentując przygotowane wiersze i piosenki oraz wręczając wszystkim pracownikom piękne serca przygotowane przez uczniów starszych klas. O pracownikach szkoły nie zapomnieli również rodzice. W ich imieniu przedstawicielka Rady Rodziców złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia i przekazała słodki upominek.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW

 

28 października w PSP w Bukowiu odbyło się uroczyste PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKÓW i PASOWANIE PIERWSZAKÓW na pełnoprawnych uczniów. W związku z tym kl. III z wychowawczynią przygotowała powitanie i słodki poczęstunek. Potem było uroczyste ŚLUBOWANIE, a następnie pasowania dokonała pani Dyrektor Szkoły Katarzyna Wypart. Po pasowaniu na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i pierwszaki z ciekawym repertuarem słowno-muzycznym. Dzieci zdawały się nie być wcale skrępowane skierowanym na nie wzrokiem licznie zgromadzonych rodziców i nauczycieli. Występ doskonale się udał. Po uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i „Rożki Obfitości”, a Rodzice przygotowali w klasach słodki poczęstunek.

 

                                                                         Opracowała: A. Kuligowska