Wieści z klasy II                                                                         

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. Stał się on inspiracją do zorganizowania Święta pieczonego ziemniaka. W tym roku, kolejny raz uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu wzięli udział w ognisku, które zostało przygotowane przez rodziców uczennicy klasy II, Państwo Renatę i Łukasza Kasztelan. Po dotarciu na miejsce czekało już na nas płonące ognisko, a także pyszny poczęstunek. Pogoda w tym dniu dopisywała, uczniowie piekli kiełbaski, do ogniska wrzucono ziemniaki, które po upieczeniu zostały zjedzone. W czasie zabaw uczniowie przeobrazili się w czarownice i czarodziei, zakładając na głowy kapelusze, które zostały wypożyczone nam przez jedną z mam, panią Beatę Marczenko. Zabawom nie było końca, dzieci biegały, bawiły się w „berka”, malowały farbami kartonowy domek. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od swojej koleżanki Zuzi, małe, słodkie upominki. Podziękowaliśmy Państwu Kasztelan za miłe przyjęcie i udaliśmy się do szkoły.

         Kolejną wycieczką w jakiej wzięli udział uczniowie klasy II, była wycieczka do młyna w Idzikowicach, po którym oprowadzał nas właściciel młyna, Pan Dariusz Zemła. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały o pracy młynarza, poznały kolejne etapy przemiału zboża na mąkę, zobaczyły, jak wygląda mielenie zboża, widziały ogromne maszyny, a także wielkie worki z mąką.  

Gdy dzieci dowiedziały się, jak powstaje mąką, odwiedziły piekarnię Pana Józefa Wójcika w Wilkowie. Podczas wycieczki dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały także kolejne etapy powstawania pieczywa. Pan Józef zapoznał dzieci z procesem wypieku chleba: składnikami ciasta, maszynami wykorzystywanymi przy produkcji pieczywa. Dzieci obserwowały proces formowania ciasta oraz mogły zobaczyć nowoczesny piec do wypieku chleba. Każe z nich otrzymało ciasto chlebowe, z którego mogło samodzielnie uformować bułeczkę lub to, co tylko chciały. Na zakończenie wycieczki dzieci podziękowały za zaproszenie oraz wręczyły laurkę ze słodkim upominkiem.

Wychowawczyni klasy II w imieniu swoim i uczniów bardzo serdecznie dziękuje osobom, które umożliwiły nam w miły i ciekawy sposób spędzić czas: Państwu Renacie i Łukaszowi Kasztelan, Panu Dariuszowi Zemła oraz Panu Józefowi Wójcik. Na podziękowania zasługują także rodzice uczniów klasy II, którzy poświęcili nam swój wolny czas i zawsze z chęcią wozili nas swoimi prywatnymi samochodami: Panu Łukaszowi Kasztelan, Pani Beacie Marczenko oraz Pani Sabinie Mazur.

                                                                          

 

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Bukowiu.

20 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, jakie mają prawa i w jaki sposób mogą z nich korzystać.

Powstało wiele ciekawych plakatów z ilustracjami obrazującymi prawa dziecka. Dzieci poprzez zabawę zapoznawały się ze swoimi prawami.

Wykonane przez dzieci plakaty i prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, aby inni uczniowie i  goście odwiedzający naszą szkołę mogli je podziwiać.

        

                                                                  Opracowała:

nauczycielka PSP w Bukowiu

                                                                      mgr Dagmara Margalska