,,Podaruj innym cząstkę siebie – zostań bohaterem

i pomóż swojemu genetycznemu bliźniakowi’’

 

Dnia 21 października 2012 roku odbył się w Namysłowie Dzień Dawcy Szpiku. Wiemy, że w Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje.

        W niedzielę 21. X. 2012r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury można było się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Z tej okazji w NOK czekało na zainteresowanych mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz Klubu Japońskich Sztuk Walki BUSHI czy występ dzieci z Akademii Artystycznej TALENT. Tego dnia miało miejsce również nagrodzenie uczestników konkursu plastycznego pt. „Podaruj innym cząstkę siebie – zostań bohaterem i pomóż swojemu genetycznemu bliźniakowi”, promującego akcję, by zostać dawcą szpiku. W konkursie tym wzięło udział aż 23 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu. Troje uczniów zajęło czołowe miejsca w swych kategoriach.

W kategorii I (od 5 do 9 lat) Kinga Śliwka zajęła I miejsce, a Aleksander Łambucki zajął

 II miejsce. W kategorii II (od 10 do 12 lat) Julia Jazłowiecka zajęła III miejsce.

W holu NOK można było obejrzeć wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.

Po wręczeniu nagród nastąpił pokaz ratownictwa technicznego i medycznego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli spędzić dzień pełen wrażeń, o nic się nie martwiąc, bowiem organizatorzy zapewnili poczęstunek i wiele niespodzianek.

 

Relację zdała mgr Andrzelika Jazłowiecka nauczycielka PSP w Bukowiu