Wycieczka rowerowa do Młokicia

http://gify.magazynek.org/pictures/Transport/Rowery/039.gif

W tym roku szkolnym postanowiliśmy lepiej poznać swoją gminę i odwiedzić miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie. Pierwsze na naszej liście pojawiło się Młokicie- to tam 30 września 2014r. uczniowie klas V i VI PSP w Bukowiu, pod opieką pań Joanny Kapłon i Joanny Wojciechowskiej, pojechali na wycieczkę rowerową. Jesienna aura niestety kazała nam zmienić pierwszy termin wycieczki, bo akurat zrobiło się deszczowo, ale poczekaliśmy tydzień i złota polska jesień wróciła. Wtorek, 30 września, okazał się wprost wymarzonym dniem na taką wycieczkę. Tym bardziej, ze tego dnia swój dzień świętowali nasi chłopcy. Wyjechaliśmy więc o 9 spod szkoły, bocznymi dróżkami dojechaliśmy do Pielgrzymowic, gdzie już czekali na nas uczniowie z Wojciechowa pod opieką pani Katarzyny Karkus. Dalej pojechaliśmy razem. Na placu zabaw w Młokiciu czekało już na nas rozpalone ognisko i kijki na kiełbaski. Nasz pobyt w Młokiciu rozpoczęliśmy więc od pieczenia kiełbasek, ale przecież było już dawno po śniadaniu, a i po „długiej” drodze wszyscy zgłodnieli.

Kiedy już zaspokoiliśmy głód, rozpoczęły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci przywiozły ze sobą piłki, badmintona, szalały na karuzeli do utraty tchu. Wszędzie rozbrzmiewały odgłosy dobrej zabawy i radosny śmiech naszych uczniów.

Dużą niespodziankę sprawił nam radny z Młokicia, pan Edward Jaśnikowski. Zaskoczył nas koszem pysznych pączków. A na rozgrzewkę dla opiekunów była gorąca kawa, którą poczęstowały nas panie Elżbieta Jaśnikowska i Marta Gąsior. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest.

Wycieczkę uważamy za udaną, dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów.

Czekamy na  następne takie wycieczki… jeszcze wiele mamy w naszej gminie do obejrzenia.

A więc- do wiosny!

ZDJĘCIA

 

Relację zdały:

Joanna Kapłon i Joanna Wojciechowska

 

20