Nocne czytanie w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu.         

 

         Wieczorem 19 kwietnia b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nocy z Andersenem. Ta impreza przygotowywana we współpracy szkoły i bibliotek, odbyw się już od samego początku swojego istnienia i cieszy się ogromnym powodzeniem, a nasi milusińscy czekają na to wydarzenie cały rok.

         Noc z Andersenem ma za zadanie propagować idee czytania dzieciom i przez dzieci, dlatego staramy się, aby zapraszać na tę uroczystość ciekawe osoby. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, sierżant Darię Węgrowską oraz sierżanta sztabowego Grzegorza Cabana, jak również swoją obecnością zaszczycił nas Pan Marek Bińkowski. Policjanci wzbudzili sensację pokazując dzieciom strój bojowo-ochronny, używany przez nich podczas nadzoru różnych imprez. Każdy mógł go przymierzyć, wziąć do ręki pałkę i sfotografować się w nim. Uczniowie mieli dużo radości zakładając sobie wzajemnie kajdanki. Na koniec pani Daria przeczytała baśń Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Swoją wizytę policjanci zakończyli pamiątkowym wpisem do Kroniki Szkolnej.

         Kolejnym Gościem Honorowym był Marek Bińkowski, którego uczniowie doskonale znają jako nauczyciela języka angielskiego, a tym razem mogli poznać, jako autora kilku pozycji książkowych, m.in. „Legend i podań o miejscowości i gminie Bierutów”. Brawurowo zaprezentował  kilka napisanych przez siebie legend.

         Po tradycyjnej już kolacji nadszedł czas na zabawy, konkursy i tańce. Bawiliśmy się do godz. 2:00, poczym uczniowie udali się na spoczynek, ale po emocjach całego wieczoru  sen długo nie chciał przyjść. Ranek przeznaczony był do posprzątania klas, złożenia materacy. Zmęczone, senne, lecz zadowolone dzieci odebrali rodzice. Zdjęcia z tego wydarzenia szkolnego można obejrzeć na stronie szkoły: pspbukowie.pl

         Nie możemy zapomnieć o naszych dobroczyńcach, którzy zawsze o nas pamiętają i wspierają, jak mogą. Pan Józef Wójcik ufundował bułeczki i chleb, a sklep „Gucio” z Bukowia drobne nagrody i słodycze.

Serdecznie dziękujemy!,

 

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć Tutaj

 

Relację z Nocy z Andersenem zdały:

Katarzyna Wypart

Joanna Kapłon

Joanna Wojciechowska