XII Dzień Papieski w kościele parafialnym w Bukowiu.

 

 

                   Jak ważnym człowiekiem dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla Polaków, był Jan Paweł II nikogo nie trzeba przekonywać. W wielu momentach brakuje nam papieża, który potrafił zarazić nas pogodą ducha, radością życia, a kiedy tego wymagała sytuacja wstrząsnąć nami, pogrozić palcem.

                    Już po raz XII odbywa się Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Jan Paweł II- Papież Rodziny”. Z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu mieli zaszczyt zaprezentować mieszkańcom naszej gminy program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem Pań: Joanny Kapłon, Haliny Skupińskiej oraz Joanny Wojciechowskiej. Odbył się on w Kościele pw. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Bukowiu 14.10.2012r. i zgromadził wielu zainteresowanych nie tylko z naszego rejonu.

                         Przepiękny spektakl słowno-muzyczny przypomniał postać Karola Wojtyły i Jego działalność. Pontyfikat Jana Pawła II był niezwykły; służba Kościołowi i całej ludzkości wywarła ogromny wpływ na trzecie tysiąclecie wiary, sprawiła, że oczy całego świata były zwrócone w kierunku Watykanu. Papież miał niespożyte siły, a każdy Jego dzień był wypełniony modlitwą i spotkaniami z ludźmi. To jedyny z papieży, który tak wiele podróżował; Jan Paweł II odbył 106 podróży i odwiedził 129 krajów, 617 miast i miejscowości. Przemawiał do ludzi w ich języku narodowym, całował ziemię, do której przybywał. Poza tym jako pierwszy papież korzystał z Internetu, chodził w góry i jeździł na nartach, osobiście znał osoby, które beatyfikował. Jego poczucie humoru stało się tematem licznych anegdot.

                        Fantastycznie potrafił nawiązywać dialog z najmłodszymi, lubił  przekomarzać się z nimi, a spotkania były jak ładowanie akumulatorów, podczas których nabierał sił. Podobnie było z młodzieżą, która garnęła się do Niego. Wydawać by się mogło, że tacy młodzi, przebojowi, powinni mieć innych idoli. Tymczasem to Ojciec Święty był autorytetem, wzbudzał ich aplauz, dla Niego śpiewali i tańczyli.

                        Nikt tak jak On nie potrafił zgromadzić ludzi, aby czuli się wspólnotą wierzących. Każde Jego słowo, gest, uśmiech wzbudzał ogromny entuzjazm. Ludzie kochali Go, bo był autentyczny. Ta charyzma, dobroć, serce okazywane maluczkim spowodowało, że kiedy zamknęła się Księga Życia Papieża, zgromadzeni na Placu Św. Piotra w Rzymie, wołali: „Santo Subito!”

My możemy powtórzyć za poetą: „ Ojcze Święty- jam nie święty”, ale mając za wzór Jana Pawła II, będziemy dążyć do świętości.

 

 

Opracowanie zdały:

Joanna Kapłon i Katarzyna Wypart

nauczycielki PSP w Bukowiu

 

Zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://pspbukowie.pl/photogallery.php?album_id=16