Jedzmy zdrowo i kolorowo!

 

Pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu zostały przeprowadzone zajęcia dla klas IV-VI i klas I-III.

Starsze klasy uczestniczyły w pogadance, wzbogaconej pokazem multimedialnym, przeprowadzonej przez panią Urszulę Modrak z namysłowskiego Sanepidu.

 Młodsi uczniowie mieli przyjemność aktywnie poznawać tajniki zdrowego odżywiania się. Wraz z wychowawczyniami, pedagogiem szkolnym oraz panią Ireną Szewczyk, przedstawicielką Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Namysłowie, uczyli się jak prawidłowo i zdrowo skomponować drugie śniadanie. Przygotowane z odżywczych i zdrowych produktów kanapki, zarówno ciekawie wyglądały, jak i pysznie smakowały. Na koniec dzieci mogły poznać smak egzotycznych owoców     (liczi, ananas), którymi poczęstowała ich pani Szewczyk.

         W czasach, kiedy dzieci najchętniej sięgają po słodycze, chipsy, niezwykle ważne jest wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych.

 Nieodpowiednie odżywianie prowadzi do szeregu chorób cywilizacyjnych, np. cukrzycy, alergii i otyłości. Teraz umieramy nie z głodu, lecz z przejedzenia. Nadmiar tłuszczu, cukru, soli, konserwantów, przetworzonych produktów wpływa rujnująco na nasze zdrowie.

Na spotkaniach Panie zwróciły uwagę na potrzebę ruchu i to najlepiej na świeżym powietrzu. Nasza aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w procesie nauki i w prawidłowym rozwoju.

 

 

 ZDJĘCIA

 

Bardzo dobrze układa nam się współpraca z przedstawicielami namysłowskiego Sanepidu, którzy wspierają nas w realizacji programu profilaktycznego szkoły.

Relację zdały:

Joanna Kapłon, Katarzyna Wypart oraz Joanna Wojciechowska