IV WIECZÓR POEZJI MIŁOSNEJ

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BUKOWIU

 

„Oczy twoje widzę wszędzie,

Oczy twoje mnie całują,

Z dali, z dali mnie miłują,

Z dali, z dali mnie żałują.”

(Julian Tuwim: „Los”)

            26 kwietnia 2013r. w PSP w Bukowiu miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie- już czwarty raz świętowaliśmy Wieczór Poezji Miłosnej, tym razem w całości poświęcony twórczości i osobie Juliana Tuwima, w związku z ogłoszeniem roku 2013 Rokiem Tuwimowskim. Impreza została przygotowana przez PSP w Bukowiu oraz Bibliotekę Publiczno- Szkolną w Bukowiu.

            Licznie przybyłych z tej okazji gości powitali: dyrektor szkoły Waldemar Kuligowski oraz Joanna Kapłon, Joanna Wojciechowska i Katarzyna Wypart, które przygotowały tę imprezę. W tym miejscu organizatorki dziękują wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia i spędzić poetycki wieczór wraz z nami.

            Mali recytatorzy zebrali liczne brawa, gdyż zachwycili odbiorców sposobem deklamowania utworów Juliana Tuwima. Recytację wzbogacił pokaz multimedialny, którego autorką była Joanna Wojciechowska. Zarówno utwory, jak i piosenki pojawiały się na ekranie, dzięki czemu Widzowie mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, np. śpiewając piosenki. Scena przypominała przytulny pokoik, w którym królowała biblioteczka, kominek, bujany fotel i przyćmione światło lampki i świec. Dekorację pomogła przygotować  Andrzelika Jazłowiecka.

            Cała sala upozorowana została na kawiarenkę, co jest tradycją tego wieczoru. Gościom czas umilała filiżanka kawy bądź herbaty oraz pyszne domowe ciasto, które było dziełem mam naszych artystów. Serdecznie Im za to dziękujemy!

            Po programie dzieci spotkała miła niespodzianka: reprezentanci Gminy Wilków w imieniu Pana Wójta wręczyli im słodką niespodziankę, a organizatorki zamówiły dla nich pizzę. Goście po programie kilka chwil spędzili na rozmowie przy ciastku i muzyce, otrzymali również prezenty w postaci własnoręcznie wykonanych kwiatów z cytatami o tematyce miłosnej.

            Ponieważ uczestnicy Wieczoru Poetyckiego zapewniają nas rokrocznie, iż czekają na następny Wieczór Poezji, nie omieszkamy przygotować go za rok.      

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ

Relację zdały:

Joanna Kapłon

Joanna Wojciechowska

Katarzyna Wypart