WIGILIA W PSP W BUKOWIU

      

 

        Adwent to radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Na wszystkich kontynentach naszej ziemi ludzie różnych ras i języków czekają na Zbawiciela. Oczekują nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale na ostateczne przyjście Pana Jezusa, który powtórnie przyjdzie w swej chwale na ziemię.

        19 grudnia 2014 r. nasza wspólnota szkolna świętowała wigilię Bożego Narodzenia. Uczniowie  pod opieką p. Joanny Kapłon i Haliny Skupińskiej, przygotowali Jasełka misyjne pt.: „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”, których zadaniem było przenieść widzów w odległe czasy do Betlejem, miejsca narodzin Jezusa.  

Do nowonarodzonego Zbawiciela wytrwale zmierzali  Pasterze, Japonki, Hawajki, Indianki oraz Murzyni. Anioł –przewodnik każdemu z nich wręczał świetlisty znak, który „wskazywał ścieżki dobre, gdzie iść i jak trwać”. Kiedy już dotarli do Jezusa, złożyli Mu  swoje najcenniejsze dary i wykonali piękne tańce charakterystyczne dla danego miejsca na ziemi.

         Mali aktorzy zaprezentowali, jak zwykle, wysoki poziom aktorski, wokalny i taneczny. Miłym akcentem na zakończenie jasełek była gra uczennicy kl. V, Darii Sikory, na gitarze. Zaprezentowała  kilka kolęd, czym urozmaiciła i wzbogaciła występ.

 Szczególnym momentem tego dnia były wspólna wigilia, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz kolędowanie. Miłym akcentem naszego świętowania było wręczenie nagród i wyróżnień przez p. Krystynę Bochniak i p. Mariusza Jabłońskiego uczniom, biorącym udział w Konkursie na Szopkę Betlejemską. Wśród prac zbiorowych, jako szkoła zajęliśmy I miejsce, natomiast indywidualnie II miejsce zajął Fabian Mazur i III miejsce Maja Marczenko.

          Co roku w grudniu,  przypominamy sobie te cudowne wydarzenia betlejemskiej nocy. Każdy z nas może poczuć się zaproszony na urodziny Jezusa. Wystarczy tylko, że otworzymy swoje serce dla innych i ofiarujemy im swoją miłość.

Również Wam składamy świąteczne życzenia, abyśmy na co dzień pamiętali o Darze Bożego Narodzenia, niech dobroć i życzliwość dla innych nie będzie tylko od święta, ale i w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.

 

                                       Relację zdała:

                                       Joanna Kapłon