Lipiec 12 2020 13:56:47
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak się zalogować?
W nazwie logowania podaj imię i nazwisko, inne nazwy będą ignorowane, a konta usuwane. Konto na stronie mogą założyć nauczyciele PSP w Bukowiu, uczniowie i ich rodzice
Sprzątanie Świata
SPRZĄTAMY ŚWIAT W BUKOWIU


Działania proekologiczne są bardzo ważne dla mieszkańców naszej planety. Już od kilkunastu lat głośno mówi się o rosnącym w zastraszającym tempie zanieczyszczeniu Ziemi i jeśli dalej będziemy prowadzić tak ekspansywną gospodarkę, to przyszłe pokolenia będą musiały szukać nowego domu na innych planetach.
Szkoły od lat włączają się w różnego rodzaju akcje, mające na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom. Nasza szkoła wraz z wieloma innymi instytucjami w kraju „sprząta” rok w rok świat. Obchodzimy Dni Ziemi, uczestniczymy w lekcjach i warsztatach, podczas których uczniowie uczą się, jak korzystać mądrze z elektryczności, oszczędzać wodę i prąd.
W tym roku kolejny raz, pod czujnym okiem naszych wychowawców, wyszliśmy na zewnątrz, aby wysprzątać teren wokół placu naszej OSP, z którego również korzystamy; przy okazji mogliśmy skorzystać ze znajdującej się tam siłowni zewnętrznej. Tworzyliśmy plakaty promujące sprzątanie Ziemi, uczyliśmy się segregować właściwie odpady. Po tak wyczerpującym dniu wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała nas niespodzianka- kiełbaska z grilla.
Widać więc, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, a takie akcje dla Ziemi powinny być częstsze.
Napisane przez Joanna dnia październik 05 2015
0 komentarzy · 769 czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
TOP
RSS