Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski w Kościele Parafialnym w Bukowiu

?Ziemio Polska, szczęśliwa ziemio ukochana,

coś wydała tak wspaniałego syna.

Niech Bóg będzie wsławiony i Niepokalana,

a historia na wieki niech niezapomniana?

J. Gietek

20161009_111234Jak ważnym człowiekiem dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla Polaków, był Święty Jan Paweł II nikogo nie trzeba przekonywać. W wielu momentach brakuje nam papieża, który potrafił zarazić nas pogodą ducha, radością życia, a kiedy tego wymagała sytuacja wstrząsnąć nami i pogrozić palcem,

Dzień 16 października 1978 roku wpisał się w dzieje Chrześcijaństwa jako data historyczna. Nowym Papieżem został Polak, a jego służba Kościołowi i całej ludzkości wpłynęła na trzecie tysiąclecie wiary. Na pamiątkę tego wydarzenia od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą dzień 16 października obchodzimy Dzień Papieski. Dzień ten jest przede wszystkim duchową łącznością z Ojcem Świętym i modlitwą w Jego intencji.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem ?Bądźcie świadkami miłosierdzia?.

9 października uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu oraz gościnnie uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie przygotowani przez panie: Joannę Kapłon i Joannę Wojciechowską w programie słowno- muzycznym wystąpili w kościele parafialnym, oddając hołd największemu Polakowi wszechczasów ?Papieżowi Świętemu Janowi Pawłowi II. Zebrani w kościele na nowo mogli przeżywać pontyfikat naszego rodaka, który wzywał ludzi do bycia świadkami Jezusa, Zmartwychwstania, świadkami wiary, nadziei i miłości? do bycia świadkami miłosierdzia. Uczniowie zaprezentowali ciekawostki i anegdoty z życia papieża.

Ojciec Święty uważał, że prawdziwą historią człowieka jest historia świętości, czyli tych wszystkich dzieł, które z miłości do bliźniego człowiek jest zdolny uczynić, przezwyciężając każdą swoją słabość.

Nasze wystąpienie nie było tylko wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Święty Jan Paweł II nam wytrwale wskazywał. Niech ta droga do świętości przez miłosierdzie będzie bogata w dobre czyny ? te codzienne, ludzkie, dziecięce.

Święty Janie Pawle II- módl się za nami!

Księdzu proboszczowi Andrzejowi Stefanów dziękujemy za możliwość zaprezentowania programu w kościele parafialnym w Bukowiu oraz za pyszne papieskie kremówki, które ksiądz zafundował, a upiekła pani Krystyna Borek.

Za okazaną pomoc w organizacji przedstawienia dziękujemy również Rodzicom występujących dzieci oraz panu Marcelemu Migdałkowi.

20161009_111808

Relację zdały:

Joanna Kapłon i Joanna Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *