?Majsterkowanie? w Castoramie

20160225_092813Zdjęcia z majsterkowania

25 lutego uczniowie klas III-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu pod opieką swoich wychowawców: Joanny Kapłon, Joanny Wojciechowskiej, Dagmary Margalskiej i Arkadiusza Kacprzaka  wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Dzieci z klas IV-VI w ramach akcji MAJSTERKOWO przygotowanej w centrum budowlanym w Castoramie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez animatorów -pracowników tego marketu budowlanego we Wrocławiu.  ?Majsterkowo? to zajęcia wspierające rozwój dzieci, rozwijające zdolności manualne, pobudzające ich wyobraźnię, podczas których mogą one odkryć pasję do majsterkowania i wykorzystać zdobytą wiedzę na co dzień.

Nam zaproponowano zajęcia, w których dzieci, jako materiał twórczy, wykorzystywały drewno. W ten sposób mogły pogłębić  i usystematyzować wiedzę o ochronie środowiska naturalnego oraz   samodzielnie złożyć np. stojak na kubki, drewniany pociąg, samolot lub pudełko na skarby. Chłopcy z pasją montowali stojaki, samoloty i pociągi, a dziewczęta wolały wykonać pudełko na biżuterię. Podczas ?majsterkowania? emocji było wiele, a wykonane przez siebie przedmioty uczniowie mogli zabrać do domu.

W tym dniu  naszym celem było  również obejrzenie  filmu przygodowego  pt. ?Zwierzogród? w ciekawy i zabawny sposób poruszającego problemy zwierząt zamieszkujących miasto. Dzieci  mogły się przekonać, że marzenia się spełniają, ale potrzeba na to czasu i cierpliwości.  Fantastyczne, komiczne dialogi wywoływały częste salwy śmiechu. Mimo, iż film trwał ok.1,5 godziny, szybko i przyjemnie minął nam czas. Film to jedna z form edukacji, doceniana zwłaszcza przez dzieci. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Po filmie uczniowie mieli okazję do drobnych zakupów i szczęśliwi wrócili do swoich domów. Teraz czekamy na kolejny, równie atrakcyjny wyjazd.

 

Relacjonowały:
Joanna Kapłon
Joanna Wojciechowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *