Noc z Andersenem 2016

Noc z Andersenem w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu.

DSC05241         Wieczorem 1 kwietnia b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nocy z Andersenem. Ta impreza jest przygotowywana we współpracy szkoły i biblioteki. Odbywa się już od samego początku swojego istnienia i cieszy się ogromnym powodzeniem, a nasi milusińscy czekają na to wydarzenie cały rok.

Noc z Andersenem ma za zadanie propagować idee czytania dzieciom i przez dzieci, dlatego staramy się, aby zapraszać na tę uroczystość ciekawe osoby. Gościliśmy przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, panią Katarzynę Ulbrych oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowia: Daniela Simlata, Rafała Panfila, Anitę Wojciechowską, Angelikę Wojciechowską i Jarosława Wojciechowskiego. Pani Katarzyna przeczytała fragment książki oraz przeprowadziła pogadankę na temat sposobów komunikowania się. Nasi strażacy przyjechali wozem bojowym przywożąc ze sobą mnóstwo sprzętu potrzebnego w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć ubiory strażaków niezbędne w różnych sytuacjach zagrożenia, np. przy usuwaniu gniazd szerszeni, przy wchodzeniu do ognia, itp.. Sprawdziliśmy jak działa czujnik bezruchu, przypomnieliśmy sobie podstawowe numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Po tradycyjnej już kolacji nadszedł czas na zabawy, konkursy i tańce. Bawiliśmy się do godz. 3:00, poczym uczniowie udali się na spoczynek, ale po emocjach całego wieczoru  sen długo nie chciał przyjść. Ranek przeznaczony był do posprzątania klas, złożenia materacy. Zmęczone, senne, lecz zadowolone dzieci odebrali rodzice. Zdjęcia z tego wydarzenia szkolnego można obejrzeć na stronie szkoły: pspbukowie.pl

Jak co roku serdecznie dziękujemy  Panu Józefowi Wójcikowi za ufundowanie bułek i chleba.

Zdjęcia TUTAJ

Relację z Nocy z Andersenem zdały:

Joanna Kapłon

Joanna Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *