Oddział Przedszkolny online

NIE ZABIERAJMY DZIECIOM DZIECIŃSTWA

Na całym świecie trwa pandemia koronawirusa. Coś, czego nikt z nas się nie spodziewał. I oto w obliczu tej globalnej katastrofy stanęła nasza edukacja, a w tym beztroskie życie przedszkolaka. Nasz wychowanek, który jeszcze ponad tydzień temu wesoło bawił się na przedszkolnym dywanie, teraz nie bardzo rozumie co się wokół niego dzieje. Dlaczego rodzice są smutni, czasem poddenerwowani, dlaczego nie może iść do przedszkola, na plac zabaw i czemu te ulice są takie puste…Od razu też w mojej głowie zachodzi pytanie – czy istnieje kształcenie na odległość przedszkolaka? Co zatem można zrobić aby pomóc dzieciom, aby nie zabrać im dzieciństwa ? Otóż – zachować spokój, wyciszyć wszystkie negatywne emocje. Na początek zastanówmy się przez chwilkę jaką czynność wykonuje dziecko, które zostawi się w pokoju – w spokoju ? Ano bawi się 😊, prawda? Gdy w domu otworzy szuflady kuchenne i robi ,,remanent” mówimy, że jest niegrzeczne i rozrabia, a ono się po prostu bawi 😊. Dając dziecku pusty karton, jeden zobaczy w nim rakietę kosmiczną, drugi czołg. Jak twierdzi Ken Robinson, odmienne myślenie dziecka jest bezpośrednią drogą do kreatywności : ,,Stanowi dar pozwalający znaleźć na zadane pytanie wiele możliwych odpowiedzi (…)”. Dla dorosłego często banalne przedmioty – dla dziecka są impulsem do zabawy. W tej trudnej sytuacji, kiedy nauczanie zostało przeniesione na teren domu, postaram się dostosować zadania i zabawy do możliwości dzieci i rodziców w warunkach domowych. W związku z tym, podsyłam tutaj kilka linków, do stron, na których można znaleźć wiele inspiracji do zabaw z dziećmi.

Również na grupie szkolnej na portalu społecznościowym Facebook będą pojawiały się posty z propozycjami dla przedszkolaków oraz z plastyki dla uczniów klas IV – VII.

Wspólną decyzją moją i rodziców, komunikator jakim jest messenger pomoże nam w stałej, codziennej komunikacji. Tą drogą będziemy dzielić się pomysłami, działaniami dzieci oraz ich sukcesami na tym polu.

Andrzelika Jazłowiecka

Masy sensoryczne i plastyczne – przepisy

Dzieciaki z potencjałem

Materiały edukacyjne- Inwazja.pl

Pobieralnia

Edukreatornia

Dzieci uczą rodziców w domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *