Pierwszy Dzień Wiosny

Czy tylko Dzień Wagarowicza?

Pierwszy Dzień Wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu uczniowie i nauczyciele przeżyli bardzo aktywnie. Już na dobry początek dnia dzieci z wielu klas przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, a na sali gimnastycznej nauczyciel kultury fizycznej, Arkadiusz Kacprzak, zorganizował wiosenny konkurs skoków przez skakankę. Na szkolnej świetlicy uczniowie klasy V pod opieką Marka Bińkowskiego przybliżyli nam Zieloną Irlandię i zachęcili do odwiedzenia tego kraju, w związku z niedawno obchodzonym Dniem Św. Patryka, patrona Irlandii. Następnie dzieci z klasy I przygotowane przez Alicję Kuligowską zaprezentowały krótką inscenizację pt.: ?Witamy wiosnę?. Potem przyszedł czas na zagadki, konkursy, kalambury, a jako że 21 marca to również Dzień Poezji i wiersze o wiośnie, a to wszystko pod czujnym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego: Anny Danielczyk i Beaty Koziura-Madej. Było też liczenie uczniów ubranych na zielono (zadanie trudne dla jury, bo w tym dniu nawet pracownicy szkoły mieli na sobie jakiś ?zielony akcent?), a następnie symboliczne spalenie Marzanny i przejście przez wieś z transparentami zachęcającymi do zdrowego stylu życia.

Mamy nadzieję, że tak powitana Wiosna nadejdzie bardzo szybko, a Zima odejdzie na dobre i tylko czasem, jak to bywa o tej porze roku, pogrozi nam palcem, bo przecież każde dziecko wie, że ?w marcu, jak w garncu?, a ?kwiecień plecień, bo przeplata- trochę zimy, trochę lata?.

W środę wspólnie podzielimy się jajkiem, złożymy sobie najlepsze życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, czego i Wam, Kochani Sympatycy PSP w Bukowiu, życzymy.

DSCF3668 DSCF3691 DSCF3722 DSCF3726

więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *