Sprzątanie Świata

Jak co roku we wrześniu uczestniczyliśmy w akcji Sprzątanie Świata. W dniu 20 września 2016r. klasy IV- VI wraz z opiekunami, uzbrojone w foliowe worki oraz rękawiczki wyruszyły by uwolnić najbliższą okolicę ze śmieci. Powędrowaliśmy w stronę gospodarstwa Państwa Załogów, gdzie zostaliśmy zaproszeni. Gospodarstwo to zostało w tym roku uznane za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie opolskim, zdobywając I miejsce w konkursie KRUS oraz drugie pod tym względem w całym kraju (II miejsce w etapie ogólnopolskim tego konkursu). Mieliśmy okazję do zwiedzenia gospodarstwa i zadawania pytań. Po gospodarstwie oprowadziła nas pani Maria Załoga. Dziękujemy serdecznie Państwu Załogom za zaproszenie i ugoszczenie uczniów.

Młodsi uczniowie również włączyli się do akcji, sprzątając świat sobie najbliższy- podwórko szkolne oraz przypominając sobie co wiedzą o segregowaniu odpadów. Mogli obejrzeć film, powstały piękne plakaty.

Świat, w atmosferze dobrej zabawy, został symbolicznie posprzątany, a my  na pewno zapamiętamy, jak ważne jest dbanie o własne środowisko.

zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *