Wieczór Poezji 2017

24623424_2020230038003574_504897219_oGminny Konkurs Poezji Miłosnej „Czy to jest miłość, czy to jest kochanie?” pod patronatem Wójta Gminy Wilków Pana Bogdana Zdyba, to projekt cyklicznie realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu. Wieczorne spotkania poetyckie od lat wzbudzają wiele emocji. Wysoki poziom uczniowskich recytacji oraz pozytywny odbiór wydarzenia decyduje o tym, że z roku na rok znacznie zwiększa się zasięg środowiskowy tego wydarzenia.

Wśród licznie przybyłych gości witamy przedstawicieli gminy oraz instytucji oświatowych, m.in. szkół, bibliotek; przybywa społeczność lokalna: rodzice, młodzież, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły. Swoją obecnością corocznie zaszczycają nas adepci poezji, którzy zasiadają w jury. Czwartym członkiem jury jest tutejsza społeczność, która z uwagą wsłuchuje się w recytacje uczniów, aby wyłonić zwycięzcę publiczności.

W tym roku kolejne spotkanie z poezją miłosną w naszej szkole odbyło się 24 listopada.

O tym, że miłość niejedno ma imię, mogliśmy się przekonać, słuchając pięknych interpretacji wierszy, m.in. ks. J.Twardowskiego, W.Szymborskiej, A.Osieckiej. Swoim muzycznym oraz tanecznym talentem uczniowie wzbogacili scenariusz całej uroczystości. Bogatemu repertuarowi wierszy oraz piosenek towarzyszyła prezentacja multimedialna i akompaniament gitary.

Uczniowskie występy wzbudziły radość, wzruszenie, skłoniły do refleksji, zaproszeni goście delektowali się poetycko?muzyczną ucztą w wykonaniu młodzieży. W trakcie, oraz po skończonym spektaklu, zaproszeni goście mieli możliwość wymiany wrażeń podczas rozmów przy filiżance kawy lub herbaty oraz przy poczęstunku- pysznym domowym cieście, przygotowanym na tę okazję przez rodziców i nauczycieli. Zainteresowaniem cieszyły się również ciasteczka z wróżbą.

Wybór zwycięzców konkursu to nie lada wyczyn, przedstawiciele szkół podstawowych prezentują wysoki poziom. Ostatecznie jednak wynik musi zapaść. W tegorocznym VIII Gminnym Konkursie Poezji Miłosnej:

I miejsce zdobyła Marta Bińkowska,

II miejsce Jagoda Marczenko,

na III miejscu stanęła Martyna Simlat,

wyróżnienie otrzymał Wojciech Kissler,

a nagrodę publiczności otrzymała Martyna Simlat.

Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wręczenie nagród, których sponsorem był Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb. Uczniowie z rąk Pana Wójta otrzymali wspaniałe nagrody, m.in. długopisy firmy Parker, personalizowane notesy, gry edukacyjne oraz dyplomy. Jury wręczyło uczestnikom egzemplarze swoich tomików poezji.

Pod koniec uroczystości głos zabrali Pan Wójt – Bogdan Zdyb, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzikowicach ? Krystyna Sochalska oraz Pani Katarzyna Wypart ? Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu. Ich wypowiedzi były pełne wzruszeń i uznania wobec pracy uczniów oraz organizatorów konkursu.

Doświadczenie pokazuje, że wspólne spotkania w ramach Gminnego Konkursu Poezji Miłosnej są okazją do integracji szkoły i środowiska lokalnego oraz gwarancją dobrego nastroju.  Kolejny Gminny Konkurs Poezji Miłosnej dopiero za rok, a my już nie możemy się go doczekać…

Pomysłodawczynie oraz autorzy spotkania dziękują serdecznie Władzom Gminy, Radzie Rodziców, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego zrealizowania.24474742_2020230048003573_2018370057_o

Anna Danielczyk, Joanna Kapłon, Joanna Wojciechowska

Zdjęcia z Wieczoru Poezji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *