Wieści z oddziału przedszkolnego

Przedszkole i rodzina to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziałują na dziecko.
Właściwa, pełna współpraca przedszkola z rodzicami powinna prowadzić do zintegrowania działań dydaktyczno ? wychowawczych. Nie bez przesady można powiedzieć, że połową sukcesu wychowawczego jest odpowiednia integracja rodziców.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu za jeden z priorytetów uważa dobrą współpracę ze środowiskiem rodzinnym. Preferuje aktywne formy udziału dzieci i rodziców w życiu szkoły i oddziału przedszkolnego. Integruje to środowisko poprzez wspólne świętowanie przy różnych okazjach.
Jedną z form współpracy z rodzicami, wykorzystywaną w naszym oddziale przedszkolnym jest Wiosenna Majówka, która kolejny raz odbyła się 19 maja 2016r. Swojego podwórka udostępnili dzieciom, podobnie jak w roku ubiegłym, Państwo Joanna i Andrzej Szyszak. Dzieci wyśmienicie się bawiły na przygotowanych do tego zjeżdżalni, huśtawce, trampolinie. Po wyczerpującej zabawie wszyscy posilili się kiełbaskami pieczonymi na grillu, do przygotowania których zaangażowały się również inne mamy. Wszystkie przedszkolaki serdecznie podziękowały Państwu Szyszak za wspaniale przygotowaną majówkę. Do szkoły wracaliśmy zmęczeni, ale radośni, ze śpiewem na ustach.
Jak co roku również, pod koniec roku szkolnego, przedszkolaki i uczniowie klasy I wraz z rodzicami, wybrały się na wycieczkę autokarową, której jednym z fundatorów obok Rady Rodziców szkoły, była firma przewozowa ?DOROCIAK?. Tym razem pojechaliśmy do stadniny koni ?Victor? w Siedlcu koło Wrocławia, gdzie dzieci zapoznały się z historią jeździectwa oraz z zasadami hodowli koni. Wykład urozmaicony był oglądaniem koni ?na żywo?. Dzieci mogły konia dotknąć, pogłaskać po grzywie, nakarmić oraz wejść do boksu, by zobaczyć ?jak mieszkają?. Największą atrakcją była przejażdżka bryczką oraz na kucyku. Ta druga forma, czyli jazda na kucyku, jest idealnym wstępem do późniejszej regularnej nauki jazdy konnej. Dzieci bardzo szybko oswajają się z małymi konikami, nabierają odpowiednich nawyków, które są bardzo przydatne przy jeździe na dużych koniach.
Drugą część naszej wycieczki spędziliśmy w Centrum Rozrywki Loppy?s World we Wrocławiu. Dzieci mogły dać upust swojej energii i wyszaleć się, korzystając ze zjeżdżalni, trampolin, armatek pneumatycznych, tuneli, boisk i mostków, toru jazdy dla małych aut oraz licznych ścieżek sprawnościowych w wielopoziomowym labiryncie. Radosna zabawa dzieci była przerywana jedynie na posiłek. Wyciszeniu po zabawie sprzyjały zajęcia edukacyjne prowadzone przez animatorkę, która wprowadziła dzieci w niesamowity świat kolorów, pokazany od strony badawczej. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Po zakończeniu roku szkolnego 2015/2016, obfitującym w wydarzenia pełne wrażeń, życzę wszystkim przedszkolakom oraz uczniom naszej szkoły udanych i bezpiecznych wakacji!
mgr Andrzelika Jazłowiecka

13443966_996655393782712_1408051553_n 13444149_996655047116080_940332612_n (1)

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

majowka 2016 (23)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *