Wieści z oddziału przedszkolnego

Wieści z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu

 IMG_20151118_115349 (1) (Small)Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Dnia 18 listopada odbyły się takie zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogli porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia te umożliwiły również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela oddziału przedszkolnego PSP w Bukowiu. Na zajęciach dzieci zarecytowały poznane wierszyki i zaśpiewały swoje ulubione piosenki. Wraz z rodzicami wykleiły kolorowe misie metodą prostego origami z koła.

Dla dzieci najważniejsze było to, że mogły pracować wspólnie z rodzicami, którym taka forma zajęć bardzo przypadła do gustu, a podczas której mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego.

Nie było to jedyne spotkanie z rodzicami przedszkolaków, bowiem już 17 grudnia, czyli w gorącym okresie przedświątecznym, mamy licznie przybyły, by pomóc swoim pociechom upiec ciasteczka świąteczne. Dzieci tego dnia przywdziały kolorowe fartuszki i z niecierpliwością czekały, kiedy będą mogły ugniatać i wałkować ciasto. Niesamowitą frajdą było też wycinanie ciastek foremkami o przeróżnych kształtach. Mamy podzieliły się obowiązkami i część z nich udała się do kuchni pilnować, by ciasteczka się nie spiekły za mocno. Inne zostały w sali i pomagały dzieciom. Największym powodzeniem jednak cieszyło się późniejsze dekorowanie ciasteczek przeróżnymi, kolorowymi posypkami oraz pisakami z lukrem. Po degustacji gotowych już ciastek, dzieci wraz ze swoją panią, podzieliły pozostałe ciastka, zapakowały w torebki i zabrały do domu, gdzie nie ruszane już ? wiemy to od samych dzieci ? czekały aż do świąt!

Andrzelika Jazłowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *