Wigilia szkolna 2015

?Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

                     Śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki?

 DSC03441Każdego roku my, chrześcijanie, obchodzimy Boże Narodzenie na pamiątkę narodzin Boga- człowieka. Wieczór poprzedzający Narodziny Boskiej Dzieciny, czyli wigilia, w tradycji Polaków spędzany jest w gronie najbliższej rodziny, ale przy stole, tradycyjnie, nie zabraknie miejsca dla zbłąkanego wędrowca. Szkoła jest miejscem, w której te tradycje nie zanikły, stanowimy bowiem szkolną rodzinę. Wychowanie w duchu chrześcijańskim jest wpisane w misję naszej szkoły, dlatego co roku obchodzimy wigilię, a dzień ten uświetniamy jasełkami, przygotowywanymi przez Panie: Joannę Kapłon i Halinę Skupińską.

Tym razem znaleźliśmy się na dworze Heroda (w postać tę świetnie wcielił się uczeń kl. VI- Szymon Wypart), który musiał zmierzyć się ze strachem o tron. Jego nieodłączny sługa (Adrian Ślimak) podążał za swoim władcą krok w krok, służąc mu najlepiej, jak potrafił. Słyszeliśmy podszepty szatana (Jakub Masek), spotkaliśmy nieprzekupną śmierć (Wiktoria Cybulska). Wraz z pastuszkami (Natalia Ilska, Wojciech Kissler, Julia Kośnicka) i trzema królami (Eliza Lew, Kacper Jany, Patryk Bułajewski) oddawaliśmy hołd Maryi (Julia Mamczura) i Józefowi (Bartosz Mela) oraz Dzieciątku. Anioł (Dominika Wojsa) przeniósł nas do Betlejem i pozwolił przeżywać na nowo wydarzenia sprzed wieków, a chór wzmacniał ten niepowtarzalny nastrój.

Przedstawienie jasełkowe zostało powtórzone dwukrotnie: 10 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wilkowie oraz  17 stycznia 2016r. w kościele parafialnym w Bukowiu, bo taka jest idea bożonarodzeniowych jasełek: dzielmy się nimi, jak chlebem, bo w nich ukazana jest wielkość Boga i Jego oddanie dla człowieka- sam bowiem przyjął postać ludzką, aby zbliżyć nas do Siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *