Wigilia szkolna 2016

Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu

                                                                                               Cicha noc, święta noc?

DSC09306

22 grudnia 2016r. w PSP w Bukowiu odbyła się uroczysta wigilia, w której udział wzięli nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również gościliśmy Pana Kazimierza Olchawę, Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Rolnictwa z Urzędu Gminy w Wilkowie.

Uroczystości rozpoczęliśmy przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez Panie: Joannę Kapłon, Joannę Wojciechowską i Halinę Skupińską. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, królów. Na scenie pojawili się również: rozbójnik, ubogi pastuszek o dobrym sercu, starowinka i biedny chłopczyk. Widownia z zapartym tchem i pełna emocji obserwowała rozgrywające się na scenie wydarzenia. Dzieci bardzo przekonująco odegrały swoje role i przeniosły nas w odległe czasy, do Betlejem i jego okolic, gdzie narodził się Boży Syn. W nastrój świąteczny wprowadziły nas również kolędy i pastorałki śpiewane przez chór, a my, widzowie, staraliśmy się włączyć do wspólnego śpiewu. Na zakończenie jasełek czekała nas miła niespodzianka, uczennica kl. IV Marta Bińkowska zagrała na pianinie kolędę: ?Lulajże, Jezuniu?.

Miłym akcentem w tym dniu były również prezenty dla uczestników konkursu na szopkę betlejemską na szczeblu powiatu, które wręczyli Pan Kazimierz Olchawa w asyście Pani dyrektor Katarzyny Wypart. Uczennica kl. IV, Zuzanna Kasztelan, zajęła I miejsce, a Zuzanna Załoga z kl. VI- miejsce II. Wyróżnione zostały również prace: Marty Bińkowskiej (kl.IV),  Kingi Śliwka (kl.V) i Wojciecha Kisslera (kl.VI).

Jak to bywa w każdej rodzinie podczas wigilii, również i my zachowaliśmy tradycję i łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia: zdrowych, rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństwa Bożej Dzieciny, odpoczynku od codziennej krzątaniny wokół przyziemnych spraw i Dosiego Roku- czego i wszystkim Państwu życzymy.

Jasełka będzie można obejrzeć 6 stycznia 2017r. w Święto Trzech Króli w Kościele parafialnym w Bukowiu.

 

Relacjonowały: Joanna Kapłon, Katarzyna Wypart

A tutaj można zobaczyć zdjęcia: Wigilia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *