Wigilia szkolna 2017

Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu 

jaselka?Gdy zapada grudniowa noc, każde dziecko cierpliwie czeka na Jezusa, który na świat przyjdzie dziś pod postacią człowieka??

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. 22 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia, w której udział wzięli nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również gościliśmy przedstawicielki Urzędu Gminy w Wilkowie Panie: Irenę Wagner- Cichosz ? sekretarz Gminy i Teresę Żółtaszek- skarbnik Gminy.

Uczniowie, pod opieką p. Joanny Kapłon, Joanny Wojciechowskiej oraz Haliny Skupińskiej, przygotowali jasełka pt.: ?Trzy klucze do Nieba?. Widownia z zapartym tchem i pełna emocji obserwowała rozgrywające się na scenie wydarzenia. Dzieci bardzo przekonująco odegrały swoje role i przeniosły nas
w odległe czasy, do Betlejem i jego okolic, gdzie narodził się Boży Syn. Mali aktorzy pokazali, co tak naprawdę jest ważne
w życiu każdego człowieka. ?Tytułowe klucze?, które otwierają bramę do Nieba to: klucz miłości do wszystkiego, co żyje, klucz miłości do drugiego człowieka i klucz miłości do Boga. W nastrój świąteczny wprowadziły nas również kolędy i pastorałki śpiewane przez chór, a my, widzowie, włączaliśmy się do wspólnego śpiewu. Na zakończenie jasełek uczennica kl. V Marta Bińkowska zagrała na pianinie kolędę: ?Bóg się rodzi? oraz ?Przybieżeli do Betlejem?

Miłym akcentem w tym dniu było przekazanie przez przedstawicielkę Towarzystwa Nasz Dom, panią Hannę Jednaszewską, na ręce pani dyrektor Katarzyny Wypart dyplomu oraz nagrody pieniężnej (2 tysiące złotych) za zajęcie przez naszą szkołę I miejsca w województwie opolskim w 17. edycji Góry Grosza.

Rozstrzygnięto również szkolny konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Komisja w składzie: Alicja Kuligowska, Andrzelika Jazłowiecka i Katarzyna Wypart przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-III oraz IV-VII. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Szczególnym momentem tego dnia były: wspólna wigilia, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz kolędowanie.

Również Wam składamy świąteczne życzenia, abyśmy na co dzień pamiętali o Darze Bożego Narodzenia, niech dobroć i życzliwość dla innych nie będzie tylko od święta, ale i w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.

6 stycznia 2018r. w Święto Trzech Króli w Kościele parafialnym w Bukowiu można będzie obejrzeć powtórnie jasełka w wykonaniu naszych uczniów.

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *