ZADANIA Z PLASTYKI

Plastyka to dziedzina wiedzy równie ważna jak nauki humanistyczne i ścisłe. Sztuka pomaga uczniom w rozwoju wrażliwości, pobudza fantazję i wyobraźnię.Wzrastanie w określonej przestrzeni estetycznej zostaje nam na całe życie. Obcowanie ze sztuką łagodzi obyczaje, powoduje, że świat staje się piękniejszy, niemożliwe staje się możliwe, nierealne – realne. Osoby wrażliwe potrafią znaleźć piękno wszędzie, stają się spokojniejsze, bardziej szlachetne.Ułatwia zrozumienie świata, umożliwia wykorzystanie własnych możliwości, kształtuje umiejętność emocjonalnego przeżywania. Powoduje, że jesteśmy bardziej wrażliwi na otaczające nas piękno. I postarajmy się zauważyć to piękno w naszym najbliższym otoczeniu, w którym teraz musimy funkcjonować.

W tej trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy i pełna zrozumienia tej sytuacji, proponuję wszystkim uczniom klas IV – VII trzy zadania do wykonania (plastykę mamy raz w tygodniu, dlatego jedno zadanie na tydzień).

  1. POSPRZĄTAJ SWÓJ POKÓJ/SWOJĄ CZĘŚĆ POKOJU, POUKŁADAJ KSIĄŻKI NA PÓŁCE/W SZAFCE. zadbaj o estetyczny i ładny wygląd swojej najbliższej przestrzeni.
  2. WYKONAJ WISZĄCĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ NA OKNO z dostępnych materiałów, jakie masz w domu, mogą to być również materiały naturalne, które znajdziesz na podwórku, w ogródku, sadzie, ewentualnie na spacerze w lesie (jeśli las masz w pobliżu domu oczywiście 😉 ).
  3. WYKONAJ WIRTUALNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z ŻYCZENIAMI w dostępnym na swoim komputerze programie (np. w Paint). Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz kartkę wykonać w formie papierowej.

Zdjęcia wykonanych zadań prześlij proszę na Teams.

Poniżej podaję linki do darmowych programów do rysowania .

https://www.dobreprogramy.pl/Maly-Malarz,Program,Windows,26567.html

http://tuxpaint.org/?lang=pl_PL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *